önfejlesztés
Mégis miért kellene megvenned egy újabb könyvet a cégvezetésről? Így is ott porosodik egy csomó kötet a polcodon, amelyek azt taglalják, hogy miként lehetne jó vagy még jobb vezető belőled. Nagy lelkesen hazavitted őket, aztán a tizedik oldalnál rájöttél, hogy egyik sem rólad szól, hogy hiába mondják meg a tutit, sose fogod megugrani az elváráshegyeket, amelyektől a szerzőik szerint „igazi” vezetővé válhatnál, és hogy már megint ugyanazokat a kamu bölcsességeket szajkózzák, amelyekről pontosan tudod, hogy a valóságban még az ellenkezőjük sem igaz.
Ez a könyv viszont rólad és neked szól.
Akkor is, ha évtizedek óta embereket vezetsz, de akkor is, ha csak ácsingózol egy ilyen lehetőségre, családi vállalkozást gründoltál vagy beosztottként szeretnél a függöny mögé látni.
Én nem akarom neked megmondani a tutit.
Viszont megtalálsz a könyvben mindent, amiről a vezetők egymás között is csak titokban beszéltek, mert tabunak számítottak. Eddig. Együtt sorra vesszük a napi küzdelmeket, dilemmákat, visszás és röhejes helyzeteket, kérdéseket, amelyek nap mint nap foglalkoztatnak, de sem a szakirodalom, sem a képzéseid során nem esett róluk szó.
Végre leszámolunk az összes kamuval.
Mert biztosan te is tapasztaltad már, hogy óriási különbség van a hivatalos „mondások” és a valóság között. Sokan vagyunk így. Beszéljük ki végre ezt a valóságot, és hagyjuk a kamut másra.
Mielőtt kicsengeted a könyv árát a kasszánál, hadd legyen egy javaslatom: lapozz bele! Olvasd el, kinek ajánlom és kinek nem. Aztán döntsd el, hogy folytatod-e. Ha velem tartasz, találkozunk odabent, az első oldalon!
DR. FÜREDI JÚLIA szervezetpszichológus, a szervezeti kultúra a kattanása. Közel három évtizeden át dolgozott HR felsővezetőként multinacionális nagyvállalatoknál, aztán a jobb élet reményében egyszer csak átállt a “sötét oldalra” – azaz saját vállalkozásba fogott: a szervezeti kultúra transzformációs képességét mérő mobil applikációt fejlesztett.
Szakmai és személyes tapasztalatairól a LinkedIn-en minden szerdán este háromnegyed nyolckor jelenik meg írása a „zemberek”, a vezetés, a szervezeti kultúra, a pszichológiai biztonság témájában. #haszerdaakkorajuli
2021-ben jelent meg nagy sikerű első könyve ELÉG! Kiégtem. Most hogyan tovább? címmel.
Ez az a bizonyos térjünk-a-lényegre terápia, amit mindig is kerestél!
Eleged van abból, hogy mindig elszúrod? * Szeretnél optimistább lenni? * Bunkók a munkatársaid? * Azt hiszed, hogy meg tudsz menteni egy függőt? * Túl akarsz lépni azon, hogy bántalmaztak? * Sehogy sem értesz szót a szüleiddel? * Tisztára kéne mosnod a neved? * Vissza akarod hódítani a szerelmed? * Szeretnél kiegyensúlyozott kapcsolatot? * Valaki folyamatosan zaklat? * Félsz, hogy tönkreteszed a gyereked életét? * Szívesen szabadjára engednéd a dühöd?
Érvényesülni senkinek sem könnyű, az introvertáltak számára különösen. Ők azok, akiknek úgy kellene felhívniuk magukra a figyelmet, hogy valójában a feltűnéskeltés nem része az eszköztáruknak, és a legalapvetőbb késztetéseikkel ellenkezik. A szerző, aki nemcsak oktatja, de kutatja is a személyes márkaépítést, maga is közülük való, így az introvertáltak első kézből kaphatnak fogódzókat a márkaépítéshez.
A könyv alapvetése, hogy a személyes márkaépítés nem kizárólag az extravertáltak privilégiuma. Az itt leírt gyakorlati módszerek és tippek segítségével azok is eredményesen építhetik és fejleszthetik a személyes márkájukat, akiknek eddig gondot okozott önazonosan és magabiztosan megmutatni magukat és teljesítményüket a világnak. Ebben a téma elméleti hátterén és a tanácsokon kívül inspiráló példák is segítik az introvertáltakat.
DR. LÁSZLÓ MÓNI a személyes márkaépítés egyik első hazai kutatója, képviselője és népszerűsítője. Közel két évtizede dolgozik tanácsadóként, blogja (personalbranding.blog.hu) a terület megkerülhetetlen szakirodalma hazánkban. 2015-ben jelent meg első könyve Lehetsz kivételes. Az énmárkaépítés alapjai címmel.
Túl a negyvenen az ember tele van tapasztalattal és higgadt bölcsességgel – mégis sokszor csak fásultságot és kiábrándultságot érez. Hiszen ez az a korosztály, amelyik a legtöbb terhet cipeli: felelősséggel tartozik a munkájáért, a gyerekeiért, a szüleiért, a párkapcsolatáért, a családja anyagi biztonságáért is. Könnyen érezhetjük azt, hogy bár ahogy a gyerekek lassan felnőnek, új életszakaszba lépünk, mégis beleragadtunk egy élethelyzetbe, amiből nem látjuk a kiutat. Megváltozik a testünk, a párkapcsolatunkból kiveszett a régi lendület, és átkerültünk a középkorúak kategóriájába.
Ez a könyv azoknak szól, akik mindezzel együtt izgalmas és értelmes életre vágynak, és úgy gondolják, hogy a helyük bőven nem a „futottak még” kategóriában van 40 felett sem. Kiderül belőle, hogy az ilyenkor megjelenő nyugtalanító gondolatok valójában üzenetek, amelyek az elme eddig talán kevésbé ismert, titkos szereplőjétől jutnak el hozzánk. Ismerkedjünk meg ezzel a tudat mélyebb szféráiban lakó, óriási erőforrásokkal rendelkező idegennel, és kerüljünk közelebb hozzá! Ezt az önismereti utat segítik a könyv második felében található kérdések és gyakorlatok, amelyeknek a különlegessége, hogy a QR-kódok segítségével rögtön meg is hallgathatjuk a segítő hanganyagokat.
GEDŐ ÁGNES pszichológus Székesfehérváron él, és kifejezetten a középkorú, Magyarországon élő felnőttek számára írta ezt az izgalmas önsegítő könyvet. A szerző több évtizedes pszichológusi gyakorlatának köszönhetően a feladatok mellett belepillanthatunk a hasonló cipőben járó kortársak történeteibe, és friss inspirációt nyerhetünk ahhoz, hogy elinduljunk a változás útján.
Ez a természet tudatos felfedezéséhez nélkülözhetetlen útmutató segít megőrizni a belső nyugalmat és harmóniát.
• Fedezd fel, hogyan léphetsz mindennap kapcsolatba a természettel, bárhol is légy!
• Meríts ihletet a több mint hetven egyszerű gyakorlatból!
• Kövesd az útjelzőket, hogy a legtöbbet hozhasd ki kalandozásaidból a szabadban!
• Felfedezéseidet és észrevételeidet rögzítsd a kötet jegyzetelésre szolgáló lapjain!
Fedezz fel, jegyzetelj, figyelj meg – légy kreatív és természetes!
Mit tanulhatunk Frida Kahlótól az életről, a szerelemről és a boldogságról?
A kivételes művészt, Frida Kahlót, aki mára a merészség és a kreativitás jelképévé vált, nemcsak a művészete, hanem a szellemisége miatt is csodálat övezi. Mindenben megelőzte a korát, és művei révén generációk lettek rajongójává az egész világon. De legnagyobb műalkotása a saját élete volt.
A könyv bemutatja a feminista ikonná vált festő jellegzetes stílusát, politikai nézeteit, merészségét, amellyel a szerelmet és a művészetet is megélte, de nem titkolja azt sem, hogy Frida sokat szenvedett élete során, és sokszor törték össze a szívét. Megismerjük végtelenül izgalmas személyiségét, a nőt, aki szenvedélyesen szeretett és ambiciózusan élt, és nem elégedett meg azzal, hogy a férje árnyékában létezzen. Minden fejezet tartogat egy-egy kevéssé ismert történetet, meghitt epizódot Frida életéből, és bemutatja, hogyan küzdötte le az elé tornyosuló akadályokat úgy, hogy vállalta az ideáljait.
Az Élj merészen! arra biztatja a nőket, hogy Fridáról példát véve mindig tartsanak ki, alkossanak bátran, és álljanak ki az igazuk mellett.
ARIANNA DAVIS New Yorkban él, kicsit túlságosan is sok könyvkupac között. Sokáig vezette az O, The Oprah Magazine digitális szerkesztőségét, előtte a Refinery29-nél és a Us Weeklynél dolgozott, valamint számos magazinnak írt cikkeket.
Az Én, a nő minden lapja színtiszta érzelem. Agárdi Zsóka ködösítés nélkül közelíti meg azokat a cseppet sem kézenfekvő és evidens érzéseket és vágyakat, mint a szerelem, a hűség, a kötődés és a küzdeni akarás.
A kötetből olyan tisztaság és erő sugárzik, ami csak kevés szív és lélek sajátja.
A szerző megfogalmazza azokat a gondolatokat, amelyek minden párkapcsolatban felmerülnek, de sokszor nem is tudjuk körülírni igazán, mi is játszódik le bennünk, mit élünk át, amikor valódi szerelemre lelünk. Bátran szavakba önti mindazokat a bensőséges és romantikus gondolatokat, amelyek szerencsés esetben végigkísérnek egy kapcsolatot – női szemszögből. Hol a szenvedély, hol a kétség, hol pedig a tisztelet, de mindenekelőtt a hála üt át a sorokon: hála a sorsnak, hogy a nő méltó társra lelt, olyasvalakire, akire mindig is vágyott.
Agárdi Zsóka arra int minket, hogy becsüljünk meg egy ilyen köteléket. Óvó szavakkal hívja fel a figyelmet arra, hogy igenis értékelni kell, ha olyasvalaki szegődik mellénk az úton, aki képes minket bármilyen élethelyzetben tiszta szívből szeretni és támogatni. Az itt és most ódái ezek, a te és én himnuszai.
Nem véletlen, hogy a kötetben verseket is találunk, hiszen az egész könyvet áthatja a finom líraiság. Ezek a költemények akkor születtek szinte pillanatok alatt, amikor valami megihlette az írónőt: egy érintés, egy kép, egy tárgy vagy akár egy zene.
Agárdi Zsóka sorait gyakran olvassák fel esküvői szertartásokon fogadalom gyanánt, vagy írják cirádás betűkkel esküvői meghívókra. Sorai erőt és kapaszkodót nyújtanak a házasulandóknak, és szinte áldásként kísérik útjukon a párokat.
Agárdi Zsóka 1991-ben született egy kicsi, mindössze kétezer fős községben. Nehéz gyermekkorában sokat jelentett volna neki az a hit és lelkierő, amivel ma már rendelkezik. Kisgyerek korától rendszeresen ír, több pályázaton is jelentős sikereket ért el. Oldalának ma már tizenötezer olvasója van.
Nőként manapság mindannyian küzdünk azzal, hogy egyensúlyt teremtsünk a különböző szerepeink között. Egyszerre akarunk helytállni otthon és a munkahelyünkön, ápolni a kapcsolatainkat és megoldani a feladatainkat. De mikor gondolunk önmagunkra? Ráébredünk-e arra, hogy először saját magunkkal kell törődnünk, mert anélkül másokon sem tudunk segíteni? Hogy ha nem szeretjük önmagunkat, másokat sem tudunk jól szeretni?
Vedd a kezedbe ezt a hasznos tanácsadót, és fedezd fel, mennyi szeretnivaló van rajtad! A Szeresd magad foglalkoztatókönyvnek a segítségével megtanulhatod, mit jelent megismerni és megszeretni önmagadat, és olyan gyakorlatokat próbálhatsz ki, amelyeknek köszönhetően fejlődésnek indul az önbizalmad, és jobbá válnak az emberi kapcsolataid. Akár a testképeddel harcolsz, akár egy egészségtelen kapcsolatból akarsz kilépni, akár egyszerűen azzal küzdesz, hogy elfogadd önmagad, ez a könyv hasznos eszközöket és feladatokat kínál a kiteljesedéshez és a lelked táplálásához.
Kíváncsi vagy, mi emeli ki ezt a könyvet a nőknek szóló önsegítő kiadványok közül?
A bevált technikák. Szeresd meg önmagadat egy sor, a tudatosság és a pozitív pszichológia eszköztárába tartozó gyakorlat alkalmazásával!
Az inspiráló ötletek és motivációt adó feladatok. Fedezd fel változatos képességeidet rejtvények és naplóbejegyzések révén! Értsd meg az érzelmeidet és engedd el azokat a meggyőződéseidet, amelyek csak gúzsba kötnek! Gondolkozz, tűnődj, és világosodj meg!
A megerősítő állítások. A könyvben folyamatosan találkozol olyan kijelentésekkel, amelyek segítségével pozitívabbá teheted a hozzáállásodat, és támogató gondolatokból töltekezhetsz!
Teremts célokkal és az önmagad iránt érzett szeretettel teli életet!
MEGAN LOGAN amerikai mentálhigiénés szakember húsz éve foglalkozik tanácsadóként többek között a családon belüli bántalmazás és szexuális erőszak áldozataival, étkezési zavarokban szenvedő betegekkel és hospice gondozásba került páciensekkel. Szakterülete a traumához, abúzushoz, evési zavarokhoz, gyászhoz és veszteséghez kötődő lelki problémák kezelése.
Hát ennyi az élet? Most már csak a hanyatlás jön? Mindent elértem, amit szerettem volna, mégsem vagyok elégedett. Már azt sem tudom, mire vágyom. Nem érzem jól magam a bőrömben, és nem tudom, mihez kezdjek. Fáradt vagyok, és semmi sem lelkesít igazán. Olyan, mintha nem is a saját életemet élném…
Ilyen és ehhez hasonló gondolatok és érzések sokunkat lepnek meg a harmincas-negyvenes éveink táján. Ez az életközepi válság, és igencsak ijesztőnek tűnhet, pedig két dolgot tudni kell róla: egyrészt hogy nem tart örökké, másrészt hogy büntetés helyett tekinthetünk rá esélyként is.
Életünk közepén többek közt azért érezhetjük elveszettnek magunkat, mert egészen addig kívülről jövő elvárásoknak igyekeztünk megfelelni. Céljaink, vágyaink nem teljesen a sajátjaink voltak, belső késztetéseinkről pedig sokszor nem vettünk tudomást. Már megtanultuk, hogy a nehézségek, fájdalmak elkerülhetetlenek, de még nem feltétlenül tudjuk, hogyan birkózhatnánk meg velük. Ugyanakkor sokat tapasztaltunk, vannak erőforrásaink, amelyeket használhatunk, és már azt is sejtjük, érezzük, hogyan nem szeretnénk élni. Sosem volt tehát még ilyen jó lehetőségünk arra, hogy megtaláljuk önmagunkat! Ha megragadjuk a lehetőséget, a még előttünk álló évtizedeket jóval elégedettebben, önazonosabban és boldogabban élhetjük le, mint az életünk első felét.
A könyv esetleírásokkal illusztrálva tekinti át, hogy jellemzően milyen élmények érnek bennünket életünk közepén, rámutat, hogy miből erednek, és hogy milyen kihívásokkal érdemes szembenéznünk ahhoz, hogy akár az egész addigi életünket végigkísérő korlátainktól, félelmeinktől is megszabadulhassunk. A fejezetek végén pedig önállóan végezhető gyakorlatokat kínál, amelyek segítségével mindenki elindulhat saját önismereti útján, hogy elégedettebb, valódi önmagához jobban illő életet alakíthasson ki magának.
SZALAY ÁGNES pszichológus coachként és szervezetfejlesztő tanácsadóként dolgozik. Tíz éve ír pszichológiai ismeretterjesztő cikkeket, többek között a Dívány internetes portál állandó szerzője volt. Célja, hogy minél többekhez eljuttassa a pszichológia eredményeit, olyan felismerésekhez segítve őket, amelyek által elégedettebben, nyugodtabban élhetnek. Lányaival és férjével Budapesten él.
Tervezett megjelenés: 2022 szeptember
Élj bátor, ragyogó, magabiztos életet ADHD-val küzdő nőként!
Ha te is figyelemhiányos/hiperaktivitási zavarban (ADHD) szenvedő nő vagy, akkor valószínűleg mindig is tudtad, hogy más vagy, mint a többiek. Gyerekkorodban gyakran hallhattad - tanáraidról, barátaidtól, akár még a szüleidtől is -, hogy ahhoz, hogy jobb életet élhess, változtatnod kell azon, ahogyan gondolkodsz, ahogyan cselekszel. Pedig az ADHD nem azt jelenti, hogy selejtes lennél! Igenis lehet teljes, boldog életed ADHD-val élő nőként. Ez a radikális útmutató megmutatja, hogyan érheted ezt el.
Az Útmutató ADHD-val élő nőknek sokkal több egyszerű munkafüzetnél. Professzionálisan megírt, inspiráló forrás, és főként olyan eszköz, amelyhez minden ADHD-val élő nőnek hozzá kellene férnie, aki szégyennel, megbélyegzéssel, önhibáztatással, negatív érzelmekkel él együtt nap mint nap. Gyakorlatai, kérdéssorai és inspiráló történetei arra ösztönöznek, hogy felfedezd és megismerd saját belső nagyszerűségedet. Hatékony eszközökhöz juttat, amelyek segítenek kiteljesíteni egyedi erősségeidet, megbecsülni a neurodiverzitásodat, megtanulni a magabiztos kommunikációt. Segít, hogy ne „megjavítani” próbáld magad, hanem vedd észre, hogyan korlátozták mindeddig az önértékelésedet az ADHD-ból fakadó kihívásaid, és megmutatja, hogyan lépj túl a megbélyegzettségen és a szégyenérzeten, ami eddig nem engedte, hogy kiteljesedhess. Megtanít, hogyan építs ki erős, merész, magabiztos énképet, és hogyan élj önazonos, energikus, boldog életet.
Ha Te is a megszégyenített és lejáratott nők ezrei közé tartozol, engedd meg Sari Soldennek és Michelle Franknek, hogy temperamentumos, de együttérző idegenvezetőid legyenek. Ők megértik, hogy a rejtőzködés évtizedei után a félelmek megbéníthatják az embert, és türelemmel segítenek neked, hogy kifejleszd magadban a rugalmasságot és a bátorságot. Lehetőséget kínálnak arra, hogy az elfogadás és az együttérzés pozíciójából szemlélve megértsd a világban betöltött szerepedet. Lélegzetelállítóan sokszínű világunkban az Útmutató ADHD-val élő nőknek merészen ünnepli a lenyűgöző és egyedi különbözőségeket.
Te is arra számítottál, hogy fiatal felnőtt éveid jelentik majd életed egyik legjobb időszakát? Hiszen a tanulásnak vége, a világ tele van lehetőségekkel, az ember kicsattan az energiától, és elindul céljai felé – mi baj lehet? Ehhez képest te is úgy vagy vele, hogy szinte csak a nehézségeket látod? A lehetőségek tárháza közelről inkább káosznak tűnik, az energia talán mégsem olyan sok, a megfelelési kényszer pedig megbénít, és úgy tűnik, másoknak minden sikerül... Sok fiatal felnőtt érez így, miközben szorong attól, hogy miből fogja kifizetni az albérletét, hogy mi az a munka, amiben kiteljesedhet, és hogy vajon megtalálja-e valaha élete párját.
Ha ismerős a helyzet, és te is a többséghez tartozol, amelyik a kapunyitási pániktól szenved, akkor ez a könyv neked szól. Segítségével fel tudod tenni és meg tudod válaszolni azokat a kérdéseket, amelyek fejlesztik az önismeretedet, és segítenek felkészülni az életkezdés kihívásaira. A megfelelő önismeret ugyanis elengedhetetlen, csak annak birtokában leszünk képesek reflektálni a belső folyamatainkra és a külső történésekre egyaránt. A könyvben hat különböző életterület szerint vannak csoportosítva a feladatok – én, karrier, pénz, baráti kapcsolatok, párkapcsolat, család –, amelyeknek természetesen nincs megoldókulcsa, hiszen a választ mindenkinek saját magában kell megtalálnia.
A fiatal szerzőpáros, KOCZOR NÓRA tanácsadó szakpszichológus és MIHÁLYI FRUZSINA középiskolai tanár maga is megtapasztalta a kapunyitási pánikot, ma pedig munkájukban a jelenség különböző oldalaira összpontosítanak. Az önismereti munkafüzetet szakmai és saját tapasztalataik alapján dolgozták ki, és az a céljuk vele, hogy a jelen és a jövő fiataljai a lehető legkönnyebben birkózzanak meg a felnőttkor kihívásaival.
Hírneve és befolyása ellenére Jeff Bezos rejtélyes figura maradt. De élettörténetén és írásain keresztül most megérthetjük, mi hajtja őt. A Találd fel és engedd el! című kötet, amely Bezos interjúiból, beszédeiből és az 1997 óta minden alkalommal saját maga által írt, eredeti stílusú éves részvényesi leveleiből áll össze, bepillantást enged a világ egyik leghíresebb üzletemberének és legnagyobb újítójának sikereibe, titkaiba.
A könyv változatos témákat érint, az üzleti élet kérdéseitől a politikán és az innováción át a klímaváltozásig és a világűrig. „Szeretünk új dolgokat kitalálni és megcsinálni – írja Bezos. – És meggyőződésem, hogy a hosszú távú tervezés az innováció alapja, hiszen az újítás mindig számos kudarccal jár.”
Bezos érdeklődése az űrutazás iránt mindig emlékezteti arra, hogy hosszú távon kell gondolkoznia. Ezt hangsúlyozza űrtechnológiai vállalata, a Blue Origin címerének latin mottója is: Gradatim Ferociter, azaz „Lépésről lépésre, szenvedélyesen.” Írásai új és új megközelítéseket kínálnak a ma és főként a holnap kihívásaival, az előrehaladás örök kényszerével kapcsolatban.
JEFF BEZOS az Amazon alapítója és vezérigazgatója, a Blue Origin repülőgépipari vállalat – amely az űrrepülés költségeinek csökkentésén és biztonságának növelésén dolgozik – alapítója, valamint a Washington Post tulajdonosa. 2018-ban indította el a Bezos Day One Fundot, amely hajléktalan családokat segít, és alacsony jövedelmű közösségek óvodai hálózatának létrehozását tűzte ki célul. Bezos 1986-ban szerzett summa cum laude diplomát elektromérnöki és számítástechnikai szakon a Princeton Egyetemen. 1999-ben a Time magazin az év emberének választotta.
Kapcsolataink minősége alapvetően határozza meg a mindennapjainkat. Nem mindegy, hogy hogyan érezzük magunkat egy kapcsolaton belül, legyen az párkapcsolat, barátság, szülő-gyerek viszony vagy más családi kötelék. Ahhoz, hogy elmélyítsük, erőssebbé és tartósabbá tegyük a fontos kapcsolódásainkat, az első lépés, hogy felismerjük a kötődési stílusunkat.
Az emberek kapcsolaton belüli biztonságérzete – ezt nevezik a pszichológusok kötődési stílusnak – nagyban meghatározza, hogy a kapcsolat sikeres lesz-e. A gyakorlókönyv átfogó áttekintést nyújt a szorongó, az elkerülő és a biztonságos kötődési stílusról, és segít megérteni, hogy melyik vonatkozik ránk és a partnerünkre. De nem pusztán azonosíthatjuk és felfedezhetjük azt, hogy milyen módon kötődünk a másik emberhez; a gyakorlatok segítségével a kapcsolataink mélyére áshatunk, jobban megismerhetjük önmagunkat, a partnerünket és a köteléket, amely összekapcsol bennünket. A feladatok fejlesztik a kapcsolati készségeket, és segítenek megérteni a másik ember nézőpontjait, aminek eredményeképp erősebb, egészségesebb, őszintébb és hitelesebb kapcsolatokat fogunk tudni kialakítani.
ANNIE CHEN pszichológus, család- és párkapcsolati terapeuta praxisában több száz párral dolgozott már együtt. Elméleti tudása és főként tapasztalatai alapján állította össze gyakorlókönyvét azzal a céllal, hogy jobban megértsük a kapcsolatainkat, és átélhessük bennük a biztonságot, amely a boldogság egyik kulcsa.